Hikayemiz

Necotoys Merkez Bina

Kaliteyi Hedef Alan Geleceğin Bir Parçası Olmak

Neco Toys, uzun yıllardır güven ve kaliteyi temel ilke edinen Neco Şirketler Grubu’ndan miras aldığı tecrübeyle, 1997 yılında İstanbul’da faaliyet göstermeye başlamıştır. İlk yıllarında, Türkiye’de oldukça niş bir pazar olan kostüm grubunda Avrupa markalarının distribütörlüğünü yapmaya başlayan Neco Toys, kısa zaman içinde vizyon ve hedeflerini geliştirerek, Türkiye’de oyuncak sektörüne yön veren kuruluşlardan biri haline gelmiştir.

Yıllarca Her Güne Heyecanla Başlamak

Çocukların dünyasına adım attıktan hemen sonra Türkiye’de oyun ve oyuncağın, yeterince önemsenmediğini fark eden Neco Toys, 2000 yılından itibaren küresel standartları hedef alarak, dünyaca ünlü markalarla distribütörlük anlaşmalarına başlamıştır. Oyuncağın, çocuk gelişimi ve sağlığı açısından önemini temel alan, yalnızca kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilmiş, farklı yaş gruplarındaki çocukların zihinsel ve fiziksel gelişim özelliklerini gözeten ürünler üreten dünya markalarının yanı sıra yetişkinler için eğlence, hobi ve koleksiyon alanında dünyanın önde gelen itibarlı markaları ile yaptığı işbirlikleri ile ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Bu açıdan, tüketiciyi en kaliteli, en doğru ve güncel ürünlerle buluşturmayı başlıca sorumluluğu olarak görerek, Türkiye’de sektörün standartlarının yükselmesini sağlayan bir örnek haline gelmiştir.

Hazır Değil Üreten Bir Değere Sahip Olmak

Neco Toys, değişim ve yeniliği öngörebilme, doğru planlama ve tutundurmanın önemli değerler olduğu, Türkiye ve dünya oyuncak pazarında, üretici kimliği ile de faaliyet göstermektedir. Neco Toys, titiz marka ve lisanslı karakter analizi neticesinde gerçekleştirilen yaratıcı tasarımları, iyi ve doğru hammadde değerine odaklanmış tedarik politikası, İstanbul’un yanı sıra Uzak Doğu’da planlanan üretim süreciyle, iç ve uluslararası pazarlara hizmet vermektedir.